Vpliv čustev na zdravje
- tiboljsi
- Nov 26, 2019
- 3 min read
Updated: Dec 9, 2019
Verjamem, da sreča in optimalno zdravje zahtevata ravnovesje uma in telesa. Tako kot virus napada naše zdravje, je splošno znano, da lahko negativna energija vpliva na naša čustva in posledično naše počutje.

"Teža" čustvene energije
Vzemi si trenutek, da razmisliš o fizičnem vplivu, ki ga lahko ima čustvena energija nate. V trebuhu lahko čutiš strah pred neprijetnim telefonskim klicem. Ko zagledaš nekoga, ki ga imaš rad, ti lahko srce ob pogledu nanj, začne močno biti. Ko gredo stvari dobro in pozitivna čustvena energija teče, boš morda čutil lahkotnost, kot da je tvoja glava v oblakih; ali pa se boš počutili bolj energično.
Si tudi ti že kdaj uporabil besedno zvezo " teža mi je padla z ramen"?
Uporabimo jo, ko iz življenja odstranimo močan stresor. Medtem ko se pogosto počutimo, kot da nas negativna energija »potiska k tlom«, lahko tudi občutimo, da nas pozitivna energija »dviga«.
Čustvena energija kot fizična sila
Izkoristimo vedro vode kot analogijo za energijsko silo čustev. Naša čustva so v nevtralnem stanju, dokler jih ne spodbudi zunanja sila. Lahko jih primerjamo z vedrom vode, ki stoji na travi.
Ko se zgodi nekaj lepega, kot na primer, se naš jutranji ritual ob kavici ali čaju izkaže za popolni trenutek, ob katerem smo uživali ali pa na Facebooku opazimo smešno objavo. Takrat se naša energija vedno nekoliko dvigne. Nekako kot sonce, ki zadene to vedro vode. Tudi mi se kot voda počutimo nekoliko topleje. Pojavljajo se spremembe, vendar nič opaznega.
Nato je naliv dežja. Vedro se preliva, morda začne puščati ali se celo prevrne in ne deluje več, kot bi moralo. Ne more več zadrževati vode. Včasih se lahko negativna energija težkih čustev, kot sta strah in skrb, spremeni v bes in nepomembno žalost. Preplavimo se in prenehamo delovati, kot bi morali.

Opazuj in pregleduj svoja čustva
Življenje je nora vožnja. Delo na sebi je potrebno in zahteva veliko truda. Čustveno zdravljenje je del te vožnje in čeprav se boš moral zelo posvetiti sebi in se osredotočiti nase. Ti lahko ta prizadevanja, pomagajo zmanjšati učinek negativnih energij na tvoje čustveno stanje. Zlahka je prepoznati negativna čustva določenih, travmatičnih dogodkov.
Lahko pridejo tudi časi, ko fizično čutiš, da v življenju nekaj ni v redu, vendar vzroka ne moreš povsem prepoznati.
Še enkrat uporabimo analogijo z vodo.
Je to posledica počasnega kapljanja nekih situacij, ki se pojavljajo v življenju, morda slaba klima v službi? Morda osebni odnos s partnerjem. Odnos, ki te bolj izčrpuje kot pa izpopolnjuje? Ne poskušaj zadušiti svojih čustev. Sčasoma te bodo preplavila in mogoče povzročila nepotrebno poplavo opustošenja, ki je ni mogoče zadržati. Bolezen, ki bo izbruhnila kot opozorilo, da moraš nekaj spremeniti, se bo pojavila v tvojem življenju in ti zatresla tla pod nogami. Zakaj ne bi poskrbel zase, preden pride bolezen.
Proces čustvenega zdravljenja
Podobno kot pri stopnjah žalosti, se čustvena ozdravitev dogaja v vrsti po stopnjah. Včasih potekajo tako, da naredimo tri korake naprej in en korak nazaj. Preprosto povedano, koraki vključujejo:
1) Prepoznavanje negativne energije / čustev - razumevanje, kako se počutite.
2) Odkrivanje vzroka negativnih čustev - vedeti, od kod občutki izvirajo ali kako izvirajo.
3) Razvoj mehanizma spoprijemanja in vadba čustvenega preobrata – negativno stanje spremeniti v pozitivno ali drugače razrešiti te občutke.
Uporabi moč pozitivne energije in misli
Življenje zadovoljstva in pozitivnosti je tam zunaj. Če si nekaj želiš, takrat ti bo vesolje poslalo rešitev. Kar imaš v notranjosti, to odsevaš.
V kolikor boš nalagal pozitivne programe v svoj um, ti vesolje odseva situacije in rešitev bo tukaj.
V kolikor boš igrali žrtev, ne boš pripravljeni ničesar spremeniti, se ničesar ne bo spremenilo. Pomembno je, da se znebiš starih programov, ki si jih tekom svojega otroštva dobil ali pa celo podedoval od svojih prednikov. Prepoznavanje in sproščanje ujetih čustev je čudovit začetek. Obstajajo določene tehnike, ki nam to omogočajo. Pa o njih kdaj drugič…
Comments